Жінок прийнято вважати слабкими. І справді, їхні фізичні можливості значно менші, ніж у чоловіків. Але якщо «перенести» на спортивні результати фізичні можливості, які визначаються статтю людини, то виявиться, що рекордні досягнення чоловіків мали б перевищити результати жінок у середньому в 3 рази. І це спостерігається в осіб із низьким рівнем фізичного стану. Однак, чим вища тренованість, тим менше відрізняються реальні спортивні результати жінок від чоловіків.
Переваги жінок
Виявляється, що граничні фізичні можливості чоловіків та жінок поступово зближуються.
Жінки сприймають фізичні навантаження краще за чоловіків, їхній організм опановує тренувальні напруження набагато з більш високою результативністю. Про це свідчить динаміка зростання найвищих спортивних досягнень у різних видах спорту.
Один із «секретів» високої працездатності та ефективності тренування жінок полягає в тому, що у них відносна сила м’язів, тобто сила, взята по відношенню до маси тіла та його розмірів, не поступається такою у чоловіків.
Показники гнучкості набагато кращі, тому жінки легше піддаються всіляким фізичним розтяжкам та тренуванням. Для жінок характерна вища витривалість за умов голодування.
У жінок більш удосконалена терморегуляція, оскільки вони мають рівномірне розташування потових залоз, шкіра має більше капілярів і тому ефективніше віддає тепло при м’язових навантаженнях. У зв’язку з цим потовиділення у жінок економніше.
Особливістю жінок є те, що вони легше переносять втрату крові, у них швидше відбувається кровотворення.
Під впливом систематичного тренування сила та витривалість м’язів у жінок збільшуються значно більше, ніж у чоловіків, причому майже без наростання м’язової маси. Цей ефект фахівці пояснюють гормональними відмінностями. Статевий гормон тестостерон та ряд інших гормонів виробляються в жіночому організмі в 20 – 25 разів менш інтенсивно, ніж у чоловіків.
Ці дані розсіюють побоювання деяких жінок, що заняття спортом сформують у них чоловічу статуру.
Література: Муравов И. В. Оздоровительные эффекты физической культуры и спорта [Текст] / И. В. Муравов. – Киев : Здоров’я, 1989. – С. 50 – 55.